Податкові новини

Щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунку

1. Під час сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску з використанням єдиного рахунку реквізити "Призначення платежу" розрахункового документа заповнюються так:

11:43:15 03.03.2021

Батьки мають право на відшкодування частини витрат на навчання дитини

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що  відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

17:02:36 26.02.2021

Внесено зміни у звітність з єдиного внеску

Державна податкова служба України, з метою однозначного тлумачення норм нормативно-правового акту та єдиного підходу з питань визначення обов’язку платника щодо подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повідомляє.

16:59:53 26.02.2021

Внесено зміни до форми податкової накладної

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що з 01.03.2021 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 734).

16:57:05 26.02.2021

На Чернігівщині з незаконного обігу вилучено понад 32 тисячі пляшок алкоголю з підробленими акцизними марками

Співробітниками управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Чернігівській області у рамках співпраці з податковою міліцією Головного управління ДФС у Чернігівській області взято участь у заходах, спрямованих на виявлення фальсифікованої продукції.

08:04:53 26.02.2021

Частину процентів за іпотечним кредитом можна повернути

Податківці роз’яснюють, що платник податків-резидент має право на повернення частини суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом у вигляді податкової знижки. Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

11:40:03 18.02.2021

Що є виробами медичного призначення та лікарськими засобами з метою застосування РРО

Відповідно до абзацу тридцять шостого ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, вироби медичного призначення (медичні вироби) – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

11:39:49 18.02.2021

Рекомендації щодо заповнення податкової звітності з рентної плати та екологічного податку

Згідно розпоряджень Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей від 12 червня 2020 року №№707-730 (далі-Розпорядження) створено 1469 територіальних громад.

11:37:14 18.02.2021