Податкові новини

Щодо оновлення програмного забезпечення ПРРО

Звертаємо увагу, що з 01.01.2022 року застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг, у разі здійснення ними розрахункових операцій у розумінні Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

16:15:06 07.11.2022

За січень – вересень 2022 року платниками Чернігівщини сплачено 16,9 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

За дев’ять місяців поточного року платниками податків Чернігівської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 10,8 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 7,3 відс. перевищує факт надходжень відповідного періоду минулого року. Єдиного внеску надійшло 6,1 млрд грн, що на 34,7 відс. більше за минулорічні надходження, - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

12:50:00 21.10.2022

Протягом січня-вересня 2022 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 6,1 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за дев’ять місяців поточного року надійшло  майже 6,1 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 16 відс. перевищує фактичні надходження відповідного періоду минулого року (0,8 млрд грн), - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

12:48:25 21.10.2022

На понад 1,4 мільярди гривень поповнили бюджети платники Чернігівщини у вересні 2022 року

Платники податків підтримують нашу державу, вчасно сплачуючи податки, навіть у складний воєнний час. Виконання свого громадянського обов’язку щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску сприяє підвищенню обороноздатності країни, дозволяє профінансувати у повному обсязі виплату пенсій, зарплат, соціальної допомоги, а також направити кошти на відновлення інфраструктури та житлового фонду.

09:24:26 14.10.2022

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло  понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів, що майже на 13 відс. більше за відповідний період минулого року (+ 0,6 млрд грн), - про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

14:20:11 23.09.2022

За допомогами від ФССУ звернулись 1,75 млн людей – їм нараховано виплати на 10 млрд грн

Усі українські працівники мають право на компенсацію втраченого заробітку за час тимчасової втрати працездатності, догляду за хворими родичами, самоізоляції від COVID-19, на період відпустки по вагітності та пологах. У період війни цей страховий захист зберігається і продовжує забезпечуватись Фондом соціального страхування України.

10:21:48 23.09.2022

Про надання платниками ПДВ документів для виключення з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості

За інформацією начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Чернігівській області Руслани Ліновицької питання відповідності чи невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. Це передбачено п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

17:07:53 12.09.2022

Функції та можливості Електронного кабінету для реалізації прав та обов’язків платників податків

Електронний кабінет – це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді. Офіційна сторінка електронного кабiнету – https://cabinet.tax.gov.ua.

11:20:46 25.08.2022

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році

Протягом 7 місяців поточного року декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2021 року, подали 3482 мешканця Чернігівської області та задекларували понад 1,2 млрд грн доходів.

12:41:51 17.08.2022

Звертаємо увагу! При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії

Наразі відбувається перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів на виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Отже,  у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) та/або зміною типу акціонерного товариства), суб'єкт господарювання зобов'язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою. Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.                                            Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

15:23:49 09.08.2022