Фонд соціального страхування України інформує

Сергій Таровик: У строк до 1 місяця завершено розслідування 13% випадків інфікування медиків COVID-19

Розслідування гострого професійного захворювання медичних і інших працівників на коронавірусну хворобу завершено по 31% повідомлень. З них завершити розслідування у строк до 1 місяця комісія мала можливість лише у 13% випадків. Про це начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Таровик повідомив під час пресконференції в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» 21 грудня.

09:00:31 28.12.2020

Фонд профінансував одноразові допомоги за кошти ФССУ для п’яти сімей, чиї рідні померли внаслідок профхвороби на COVID-19

Фонд соціального страхування України здійснив фінансування одноразових допомог за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у розмірі 219 тисяч 700 гривень членам сімей п’яти працівників, які померли внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19.

11:27:11 24.12.2020

ФССУ і Держпраці відповідальні за належне оформлення матеріалів розслідування інфікування медиків COVID-19

Контроль за об'єктивністю проведення розслідування гострого професійного захворювання медичних та інших працівників на COVID-19, а також за належним оформленням усіх матеріалів зобов'язані здійснювати представники Державної служби з питань праці та Фонду соціального страхування України у складі комісії з розслідування. Про це начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФССУ Сергій Таровик повідомив учора, 21 грудня, під час пресконференції в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

14:42:04 23.12.2020

Страхові виплати у разі профхвороби на COVID-19 здійснюються відповідно до діючого законодавства

Зважаючи на велику увагу суспільства до питання здійснення страхових виплат і допомог, застрахованим особам, у тому числі медичним працівникам, з якими стався нещасний випадок у процесі виконання професійних обов’язків, повідомляємо, що Фондом соціального страхування України, крім завдань і функцій, визначених базовим Законом № 1105, реалізується додаткове державне завдання щодо соціального захисту медичних працівників, допомагаючи запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), відповідно до Закону № 1645 та постанови Кабінету Міністрів України № 498.

10:46:14 21.12.2020

Щомісячні страхові виплати за листопад профінансовано у повному обсязі

Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності.

13:42:05 17.12.2020

Фонд виплатив внутрішньо переміщеним особам 2,1 млрд грн

Сума страхових виплат, які протягом січня–листопада 2020 року Фонд соціального страхування України профінансував для внутрішньо переміщених осіб, які постраждали на виробництві, а також членів їх сімей, склала 2,1 млрд грн. Це на 133,5 млн грн, або 6,8% більше, ніж за той же період 2019 року.

12:30:58 15.12.2020

Неякісні медогляди зменшують працездатність працівників

За даними Фонду соціального страхування України упродовж 9 місяців 2020 року загальна кількість встановлених діагнозів професійних захворювань склала 3 695. Часто набуття професійного захворювання пов’язано із несвоєчасно вжитими заходами щодо оздоровлення працівників, усунення недосконалостей технологічно процесу тощо. Зокрема, причиною цього є неякісно проведені медичні огляди співробітників, через що потреба в оздоровленні чи коригуванні виробничого процесу не визначається.

13:58:29 14.12.2020

Фонд направив на лікарняні 10 млрд гривень

З початку року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності на загальну суму 10 мільярдів гривень. Загалом станом на сьогодні ФССУ виплатив застрахованим особам 10,7 млрд грн допомог по тимчасовій непрацездатності (сума враховує заяви-розрахунки, подані роботодавцями у кінці грудня 2019 року та профінансовані у січні 2020-го).

14:00:39 10.12.2020

Фонд виплатив медикам 17 млн грн компенсацій втраченого заробітку за час самоізоляції від COVID-19

У разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу без засобів індивідуального захисту, медичні працівники мають право на отримання листка непрацездатності для проходження самоізоляції під меднаглядом. Заробіток, який вони втрачають за час ізоляції від COVID-19, їм компенсує Фонд соціального страхування України.

16:57:45 09.12.2020

У листопаді видатки Фонду на лікарняні зросли у півтора рази

За оперативними підсумками листопада 2020 року, Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку із травмою або хворобою, у тому числі на COVID-19, на суму 1,8 млрд гривень. Це на 0,6 млрд гривень, або 50% більше, ніж у жовтні.

11:54:20 09.12.2020