Про особливості оподаткування новорічних подарунків

Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що оподаткування вартості святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих від органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та інших юридичних осіб визначено п.165.1.39 ст.165 Податкового кодексу України.

До загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році – 930,75 грн.), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Водночас, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених розділом ІV Податкового кодексу України для оподаткування додаткового блага (п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України).

одночасого - перевищує 25 відс.фізичною особою- підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених розділом І

Зауважуємо, якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір (у 2018 році – 930,75 грн.), то уся їх вартість оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу України. При цьому вказана вартість також є об'єктом оподаткування військовим збором без застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу України.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області