Правління Асоціації міст України хоче обговорити з президентом Зеленським питання захисту конституційних прав громад

Дата: 08.09.2020 10:52

З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян АМУ у відкритому листі звернулася до президента Володимира Зеленського з ініціативою провести зустріч.

В АМУ запевняють, органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем:

-          чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям,

-          вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень;

-          блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, може призвести до зриву опалювального сезону.

"Звернення до Президента - це спроба створити чіткий і довготривалий зв'язок між державною владою і місцевим самоврядуванням. Прикро, що перед місцевими виборами авторитетних голів громад іноді намагаються вмонтувати в президентсько-урядову владну вертикаль. Очевидно - це хибна позиція, яка несе загрозу згортання здобутків децентралізації", - прокоментував позицію Асоціації міст України Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення АМУ.

В пріоритеті Асоціації міст - безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними.

Першоджерело:

У прикріпленні – меседж бокси.  По можливості, просимо Їх використовувати для надання коментарів ЗМІ, для постів у ФБ.

Message-Box

Відкритий лист Правління Асоціації міст України до Президента України щодо захисту конституційних прав громад

Правління Асоціації міст України звернулося до Президента Володимира Зеленського з ініціативою про зустріч для обговорення питання захисту конституційних прав громад.

У зверненні наголошується на наступному:

• Центральна влада блокує рахунки комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання

Під загрозою опинився початок опалювального сезону. Громадяни можуть залишитися без тепла.

• Мінфін не погоджує кредити муніципалітетам від міжнародних фінансових організацій

Відбувається вибіркове погодження «зверху» кредитів від міжнародних партнерів, фінансових установ, інвесторів для розвитку громад (оснащення лікарень, дитячих садочків, шкіл, комунальних підприємств, розвиток інфраструктури).

• Напередодні місцевих виборів посилюється системний тиск правоохоронних органів на органи місцевого самоврядування

Суттєво зросла кількість порушених кримінальних справ проти представників місцевого самоврядування, відбуваються чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів, що паралізує життєдіяльність громад. Вважаємо, що головним завданням правоохоронних органів сьогодні має бути захист життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян, охорона громадського порядку і громадської безпеки, а відволікання працівників Служби безпеки України для виконання невластивих їм функцій – перевірки економічної діяльності рад та комунальних підприємств, в країні, де йде війна, фактично несе загрозу ефективному виконанню завдань із захисту державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України.

• Ми як члени Асоціації – голови міст, селищ, сіл – представляємо різні політичні сили та інтереси громад

З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян звертаємося до Президент як до гаранта Конституції України з ініціативою провести зустріч з Правлінням Асоціації міст України.